با حضور مسئولان ستاد ازدواج دانشجویی و رابطین فرهنگی دانشگاه های استان صورت گرفت:

 تعیین مصوبات مالی اردوهای تفریحی _ آموزشی ستاد ازدواج دانشجویی خراسان رضوی

به منظور هماهنگی و اخذ تصمیمات نهایی در خصوص برگزاری سفرهای تفریحی- آموزشی شمال، نشستی با حضور مسئولان ستاد ازدواج دانشجویی و رابطین فرهنگی دانشگاه های استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ازدواج دانشجویی استان خراسان رضوی، در این نشست ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای برنامه های آموزشی ششمین جشنواره مسیر خوشبختی، نحوه برگزاری برنامه های اردویی جشنواره و تامین اعتبارات مالی آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

DSC 0111

مسأله‌ی ازدواج در حال تبدیل شدن به یک بحران است

در ابتدای این نشست رییس ستاد ازدواج دانشجویی خراسان رضوی، ضمن اشاره به چالش های فرهنگی و اقتصادی موجود در مساله‌ی ازدواج جوانان و کاهش انگیزه آنان (بویژه پسران) در تشکیل زندگی مشترک، سمت وسوی مساله‌ی ازدواج را در جهت تبدیل شدن به یک بحران دانست و خاطر نشان کرد: این آمار (ازدواج) در حالی روند نزولی به خود گرفته، که پدیده طلاق با ثبت 168 هزار مورد در سال گذشته، مسیر صعودی را طی می کند.

دکتر طباطبایی در عین حال تاکید کرد: در حوزه ازدواج دانشجویی خوشبختانه هنوز  مساله‌ی ازدواج تبدیل به بحران نشده و در حالی که آمار کشوری 25 درصد طلاق در سطح جامعه را نشان می دهد آمار جدایی در بین زوج های دانشجو 10 تا 12 درصد می باشد که این امر نشان دهنده‌ی تاثیر برنامه هایی است که در قالب محتواهای فرهنگی- آموزشی و دروس دانشگاهی ( همچون دانش خانواده و جمعیت) به دانشجویان ارائه می شود.

وی همچنین، با بیان اینکه در سال های گذشته اقدامات خوبی در حوزه ازدواج دانشجویی و بصورت ویژه در بخش زوجین دانشجو انجام شده افزود: رویکرد ستاد ازدواج دانشجویی در برنامه های آینده با تغییراتی همراه خواهد بود که بر اساس آن، ارائه محتواهای آموزشی و فرهنگی به دانشجویان مجرد با هدف ایجاد انگیزه و ترغیب آنان به ازدواج و رفع ترس ناشی از آن در جوانان، محور کار این ستاد قرار خواهد گرفت.

DSC 0132

حضور 12 هزار دانشجو در ششمین جشنواره مسیر خوشبختی

مدیر ستاد ازدواج دانشجویی استان خراسان رضوی نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای برنامه های ششمین جشنواره مسیر خوشبختی، از حضور 12 هزار دانشجو در برنامه های فوق خبر داد.

حجت الاسلام مجیدی بیلندی افزود: در جشنواره امسال مجموعأ 210 جلسه‌ی آموزشی در قالب 420 ساعت، با حضور 23 تن از اساتید مجرب در حوزه ازدواج و خانواده برگزار شد که از جمله‌ی این جلسات اجرای 7 همایش ( در سه بخش زوجین، مجردین و والدین )، 7 آزمون آنلاین، 17 دوره ( 7 جلسه ای ) ویژه‌ی مجردین و 15 دوره‌ ( 5 جلسه ای) ویژه زوجین می باشد.

 در ادامه این نشست، موضوع اعزام دانشجویان برتر جشنواره به سفر تفریحی-آموزشی شمال و نحوه تامین اعتبارات آن از سوی ستاد ازدواج و رابطین فرهنگی دانشگاه ها بررسی شد و مقرر گردید طبق سنوات قبل کلیه هزینه های اسکان، تغذیه، آموزش، اساتید و برنامه های فرهنگی به عهده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و هزینه ایاب - ذهاب نیز به صورت مشترک از دانشگاه های مربوطه و دانشجویان آنان ( ۵۰درصد دانشگاه و ۵۰ درصد دانشجو) اخذ گردد.